0zł
Filter by
Hind (min – max)
Värv
Tootjad
more... less
Weight
kg kg
Raami suurus
more... less
Tüüp
Raami materjal
Eesmine amortisaator
Tagumine amortisaator
Ketaspidurid
Aasta

Maastikurattad (MTB)

Maastikurattad või MTB-d (Mountain Terrain Bike) on kõige levinum nimi, mida kasutatakse isegi jalgratastel, mis ei ole mõeldud mägedes sõitmiseks. Põhimõtteliselt on sellist tüüpi jalgratta eesmärk ületada kõige keerulisemad olud erinevatel pindadel.

Vaata rohkem Näita vähem

Maastikurattad (MTB) e-pood

Maastikurattad või MTB-d (Mountain Terrain Bike) on kõige levinum nimi, mida kasutatakse isegi jalgratastel, mis ei ole mõeldud mägedes sõitmiseks. Põhimõtteliselt on sellist tüüpi jalgratta eesmärk ületada kõige keerulisemad olud erinevatel pindadel. Sõitmine mudas, kruusal, liivas, pinnasel, lompides; mägisel maastikul teravate tõusudega, laskumiste ja kaljudega, väljaulatuvate juurte, kivide, järskude takistustega metsateedel. Igalpool, kus teil on vaja head läbipääsu ja manööverdusvõimet. Sellistel jalgratastel on tavaliselt tugevad raamid, paksud, suure mustriga rehvid, amortisatsioonisüsteemid, mis neelavad lööke ebatasastel teedel ja suurem kaugus maapinna ja kesktelje vahel, mis suurendab jalgratta läbipääsuvõimet. MTB jalgrattad on väga sageli varustatud suure hulga käikudega (21–33 käiku) ning esi- ja tagumiste käiguvahetajatega. Väga suur hulk käike muudab takistuste ületamise ja sõidustiili muutmise lihtsamaks. Kasutatakse kõige tõhusamaid ketaspidurisüsteeme, mida ei sega mustus ratastel.

MTB jalgrataste hinnad sõltuvad jalgratta komplektist. Mida kõrgem kvaliteet, seda kõrgem on hind. Kõrgema tasemega maastikurattad on varustatud kõrgema taseme käiguvahetussüsteemiga, hüdrauliliste ketaspiduritega, alumiinium- või süsinikraamiga, mis tähendab, et jalgratas kaalub vähem. Lisaks on kõrgema taseme jalgratastel tugevamad veljed, paremad rummud ja nad on vastupidavamad agressiivsele sõidustiilile. Muuhulgas võib esihargil olla lukustusfunktsioon, mis puudub odavamatel maastikuratastel. Ketaspiduritega maastikurattad (neid ei ole alati lihtsamatel MTB jalgratastel) on parema pidurdamise kvaliteedi ja tõhususega. Odavad ja kõrgekvaliteedilised maastikujalgrattad võivad visuaalselt näha välja küll samasugused, kuid mugavus, jõudlus ja muud funktsioonid võivad oluliselt erineda.

Maastikurattad - üks populaarsemaid jalgrattatüüpe Eestis. Oma tootevalikus pakume lisaks tuntud maailmatasemel MERIDA maastikuratastele ka UNIBIKE, ROMET, ARKUS, KARBON, KELLYS kaubamärke. Pakume ka erineva ratta suurustega maastikurattaid: 29er (29" rattad), 650b (27,7" rattad) ja 26" rattad.

Meie tootevalik hõlmab naiste ja meeste MTB jalgrattaid ning ka teismelistele maastikurattaid. Naiste maastikurattasari on identne meeste maastikuratastega oma komplekti ja välimuse poolest. Ainus erinevus on spetsiaalselt naistele kohandatud raami geomeetria.

Maastikuratta valimine

Milline on teie jaoks parim maastikuratas, millega saate mugavalt sõita, sõltub teie harjumustest, vahemaadest, vajadustest ja valikust, nii et peate kõigepealt hindama oma sõidustiili, vahemaid, asukohti ja muid asjaolusid. Maastikurataste disain ja kokkupanek erinevad sõltuvalt nõudmiste erinevusest.

Valitud rataste suurus sõltub jalgratturi pikkusest ja jalgratta eesmärgist, kuna erinevad rattamõõdud annavad eelise erinevatel teedel. Hetkel on kõige populaarsemad jalgrattad ilmselt 26" ratastega. Võrreldes 27,5" ja 29" ratta suurusega, annavad 26" rattad jalgrattale maksimaalse manööverdusvõime ja jalgratast on kergem juhtida, kuna see reageerib hästi jalgratturi liigutustele.

27,5" MTB jalgrataste puhul annab see ratta suurus kiiruse eelise 26" rataste ees, kuna nad suudavad läbida pikemaid vahemaid kõvakattega teedel; väiksem ratta suurus ja kaal annavad eelised olukordades, kus vajate rohkem manööverdusvõimet kui on 29" ratastel.

Rääkides 29" MTB jalgratastest siis need on mõeldud kasutamiseks Cross Country (XC) või Mixed Surface Race'i jaoks ja madalast mäenõlvast üles sõitmiseks. Kuid neid jalgrattaid kasutatakse tihti ka linnas ja maal. See on mugav sõiduvahend tööle sõitmiseks, sest paljud maastikurattad on varustatud poritiibadega, pakiraami ja muude tarvikutega. Ratta suurus annab eelise pikemate vahemaade läbimiseks kõva pinnaga teekattel.

Bikko.ee online poest leiate laia valiku maastikurattaid: lihtsamast kuni tippklassi jalgratasteni, isegi kõige nõudlikum inimene leiab endale midagi. Meie poes pakutavad maastikurattad on head, soodsad, kvaliteetsed ja 2-aastase tehase garantiiga. Merida jalgrattaraamidele antakse eluaegne garantii.

Kui te ei tea, milline raami suurus oleks õige ja millist maastikuratast valida, helistage palun numbril +372 555 14880 või võtke meiega ühendust e-maili teel: [email protected]. Me aitame teil valida vajadustele vastavalt parima jalgratta!

Bikko.ee - kvaliteetsete maastikurataste müük. Soodsad hinnad iga päev!