0zł

Eestis peetakse jalgratast pigem vaba aja aktiivse veetmise, mitte sõiduvahendiks, kuid on märgatav tendents, et jalgratturid on muutunud aktiivsemaks, kogukondlikumaks ja mängivad tänavatel üha olulisemat rolli. Muidugi ei ole ilmastikutingimused, teede kvaliteet ja jalgrattateed meie riigis jalgratta igapäevaseks kasutamiseks kõige paremad, kuid püüame siiski leida põhjuseid, miks sellele kaherattalisele sõiduvahendile istuda.

Eelkõige on jalgratas suuri investeeringuid mittenõudev sõiduvahend. Hea, vastupidava ja moodsa jalgratta ei saa osta mitte ainult jalgrattapoest, vaid ka meie tõenäoliselt parimaid hindu ja laia valikut pakkuvast jalgrataste e-poest. Muidugi on jalgratast valida lihtsam siis, kui teate, milleks ja kus ning kui tihti seda kasutate – võibolla on see teie peamine abiline tööle jõudmisel või sõiduvahend nädalavahetuse õhtutel kesklinnas või parkides, või hoopis abivahend reisil ja matkal ,või plaanite sellega sportima hakata, osaleda tihemini ja edukamalt rattavõistlustel? Kui sõidate jalgrattaga palju ja tihti linnas (nt käite tööl), valige kitsamate ja siledamate rehvidega poollinna- või matkaratas, mis ei karda kehvemat teed ja libiseb asfaldil kergelt ja sujuvalt. Kui teil on vaja sõita jalgrattaga linnas, kuid satute aeg-ajalt ka metsa- ja pargirajale, vaadake hübriidrattaid, mille otstarve on väga universaalne, raami geomeetria sportlikum ja rehvi turvis kohandatud eri katetele. Spordiks, sõiduks põhiliselt metsaradadel või maastikul valige mägiratas, millel on laiad ja halva läbitavusega teedele kohandatud rehvid. Nüüd on saadaval mitte ainult 26-, vaid ka 27,5- ja 29-tollised rattad.

Rohkem teavet rattatüüpide ja nende eripära kohta leiate siit

Jalgratas ei ole ainult odav sõiduvahend, vaid paneb meid erinevalt teistest transpordiliikidest (v.a ärasõitva bussi tagaajamise katse), liikuma, olema aktiivne ja tugevdama füüsist ja tervist. Vaid kolm tundi rattasõitu nädalas ja te vähendate poole võrra südame-veresoonkonna haiguste riski, mistõttu on vähemalt kord nädalas sadulasse istumine peaaegu hädavajalik! Rääkimata kalorite põletamisest. Kui uskumatu see ka ei tundu, nõuab jalgratas kõigi sõidukite võrdlusel statistiliselt keskmiselt 25 kalorit ja auto isegi 1500 kalorit. Isegi kõndimine kulutab kolm korda rohkem kaloreid kui jalgrattamatk, mistõttu loetakse seda kaherattalist sõiduvahendit kõige tõhusamaks liikumisvahendiks.

Jalgratta kasuks ei otsusta mitte ainult kokkuhoidlikud inimesed ja tervisliku eluviisi pooldajad, vaid ratas on ka roheline valik. Kas teate, et jalgrattale üle läinud autojuht vähendab aastas süsinikmonooksiidi eritumist keskkonda kuni viie kilogrammi võrra? Rääkimata ummistunud kesklinnast, sest ühe auto asemele mahub kuni kakskümmend jalgratast. Muidugi pole jalgrattafännidele suurim peavalu mitte halb ilm või sallimatud sõidukijuhid. Eestis ja mujal maailmas tegutsevad jõudsalt jalgrattavargad, kellele lukud ei ole probleem, mistõttu valige kindlasti kallimad ja kvaliteetsed lukud, millest ei saa mõnekümne sekundiga jagu.

Niisiis, kui teil ei ole veel jalgratast, kuid kaalute investeerimist sellesse transpordi-/vabaaja- /spordivahendisse, siis nüüd on õige aeg. BIKKO.ee pakub eri tüüpi ja eri tootjate jalgrattaid suurepäraste, eksklusiivsete ja tõenäoliselt parimate hindadega aastaringselt, ka sügisel ja talvel, kui jalgrataste turul on rahulik aeg. Kõige tähtsam on pidada meeles, et jalgratas ei ole ainult punktist A punkti B liikumise vahend. Paljude jaoks on see eluviis ja stiil. Seega olge ettevaatlik – teil võib tekkida sõltuvus!