0zł
Filter by
Kategooriad
Hind (min – max)
Värv
Tootjad
more... less
Weight
kg kg
Tüüp
Raami materjal
Eesmine amortisaator
Tagumine amortisaator
Ketaspidurid
Aasta

Tõukerattad

Tõukeratas (ingl scooter) – kaasaegne ja kompaktne transpordivahend, millega saab liiklusummikuid vältides mõnusalt mööda tänavaid sõita.

Vaata rohkem Näita vähem

Tõukerattad e-pood

Tõukeratas (ingl scooter) – kaasaegne ja kompaktne transpordivahend, millega saab liiklusummikuid vältides mõnusalt mööda tänavaid sõita. Praegusel ajal on populaarsed mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute tõukerattad, sest nendega jõuab kiiresti soovitud punkti, need on mugavad, kerged ja vastupidavad. Pakume laias valikus tõukerattaid lastele ja täiskasvanutele, samuti leiad meie kataloogist trikitõukerattaid, kolmerattalisi, suuremate ja väiksemate ratastega, ning BMX-ratta juhtrauaga tõukerattaid. Meie poolt pakutavate tõukerataste tootjad: Kidz Motion, Shulz, Puky.

Laste tõukeratas on suurepärane transpordivahend, mis sobib alates teisest eluaastast. Väiksematele, 2 – 4 aastastele lastele on soovitatav valida kolmerattaline tõukeratas (rattapaar ees, kolmas ratas taga). Kolmerattaline tõukeratas on palju stabiilsem, seda on kergem juhtida ja sellel tasakaalu hoida. Kaherattaline tõukeratas sobib kõige paremini veidi suurematele, 4–8 aastastele lastele. Suuremad lapsed on juba õppinud tasakaalu hoidma, lisaks saab kaherattaliste tõukeratastega paremini manööverdada ja need on kiiremad. Trikitõukeratas on veel üks laste seas populaarne tõukerattatüüp. Trikitõukerattad on mõeldud ekstreemsõiduks, erinevate trikkide sooritamiseks rambil või teistes kohtades. Trikitõukeratas sobib eriti hästi liikuvatele, osavatele lastele, kes armastavad aktiivset vabaaega. Selline tõukeratas arendab reageerimisvõimet, üldist füüsilist võimekust, osavust. Trikitõukerattad on väikeste ratastega (tavaliselt umbes 10 mm läbimõõduga), suhteliselt kerged, neil on T- või Y-kujuline juhtraud, kvaliteetne ja tugev korpus, sageli on need toodetud alumiiniumist.

Peamine erinevus laste ja täiskasvanute tõukerataste vahel on nende suurus ning maksimaalne kandevõime. Enamuse täiskasvanutele mõeldud tõukerataste maksimaalne kandevõime on kuni 100 kg, kuigi praegu võib valikust leida ka suurema, nt kuni 180 kg kandevõimega tõukerattaid. Millist tõukeratast (scooter) valida? - Valides tõukeratast täiskasvanule, on tähtis välja selgitada, millisel eesmärgil seda kasutama hakatakse. Kas planeerid sõita tõukerattaga iga päev tööle? Või saab sellest vahend aktiivsema vabaaja veetmiseks (vabaaja tõukerattad)? Kui planeerid läbida tõukerattaga pikemaid vahemaid, tasub kaaluda võimalust soetada elektritõukeratas. - Samuti on tõukeratta (scooter) valimisel tähtis välja selgitada, kus kavatsed sellega sõita, sest sellest sõltub tõukeratta rataste suurus. Mida suuremad on rattad, seda rohkem neelavad need pinna ebatasasusi, auke jms. Kui kavatsed läbida pikemaid vahemaid kui 1–2 km, vali suuremate ratastega tõukeratas. Kui läbid lühemaid vahemaid, tõukeratast kavatsed aga transportida ühistranspordiga, kanda mööda treppe või võtta poodi kaasa, siis on praktilisemad ja mugavamad väikesed rattad. - Järgmine tähtis kriteerium on rattalaagrid. Sõidukiirust ja mugavust need oluliselt ei mõjuta, küll aga veeremist. Laagrite tasemeid iseloomustatakse ABEC tähisega. Mida suurem on ABEC juures olev arv, seda suurem on laagrite vastupanuvõime välistegurite suhtes ning need kuluvad aeglasemalt. Nt ABEC-9 laagrid on kõrgema kvaliteediga kui ABEC-5. Tõukeratta hind Nii lastele kui ka täiskasvanutele mõeldud tõukeratta hind sõltub selle komplekteeritusest, otstarbest ning muudest kriteeriumitest. Laste tõukerataste hinnad algavad Bikko.ee poes 44 eurost, täiskasvanute 109 eurost. Bikko.ee jalgratta- ja tõukerattapoes on võimalik osta tõukerattaid ka järelmaksuga, liisinguga, sellisel juhul saad soetatud jalgratta eest maksta osadena Sulle mugaval ajal. Loomulikult rakendab Bikko.ee pood tõukeratastele tihti ka kampaaniaid ning allahindlusi, korraldab väljamüüke, mille ajal saad soetada soovitud tõukeratta odavamalt.