0zł

Naiste jalgrattad

Enamikul juhtudel on nimetatakse naiste jalgrattaid lihtsalt klassikalisteks, vintage tüüpi linnajalgratasteks. Peamine erinevus meeste ja naiste jalgrataste vahel on raami ehitus. Meeste jalgratastel on raami ülemine toru horisontaalne ja ulatub sadulast juhtrauani. Samal ajal on naiste jalgratastel madalam raam. Sellist raami ei kasutata põhjuseta - sellise raamiga on mugavam sõita kui seljas on kleit või püksid.

Paljud linna tüüpi jalgrattad on käikudega (3, 6 sisemist käiku), koos poritiibadega, valgusti komplektiga, jalusega jalgratta püsti hoidmiseks ja muude linnarataste juures kasutatavate tarvikutega. Sageli on sellist tüüpi jalgrattad varustatud kotiga, mugava sadulaga, mis tagab mugavuse. Stiilne naiste jalgratas sobib paremini lühikesteks sõitudeks asfaldil või kõvematel teepindadel.


Naiste jalgrattad on tehniliselt samad nagu meeste omad, kuid nad on spetsiaalselt kohandatud naise anatoomiale, et muuta sõitmine mugavamaks. Meeste jalgratastega võrreldes on naiste jalgratastel väga väikesed erinevused: raami välimus, geomeetria ja sadula tehnilised omadused. Nende jalgrataste hulka kuuluvad ka stiilseid jalgrattad - kruiiserid.


Kokkupandavaid jalgrattaid saab määratleda samuti linnatüüpi jalgratastena. Kokkupandav jalgratas on suurepärane valik neile, kes soovivad reisida lennukiga või autoga (kokkupandav jalgratas võtab vähe ruumi), neile kes elavad kortermajas, kus ei ole piisavalt ruumi tavalise jalgratta hoidmiseks.

 

Naiste jalgratas ei ole ainult linnatüüpi jalgratas
Lisaks linnaratastele on väga populaarsed ka hübriid- ja naiste maastikurattad. Oluline on märkida, et nende tüüpide valimisel erinevad naiste jalgrattaraami suurused meeste raami suurusest. Täpsem raami suuruse valik tuleks teha iga mudeli täpse raami geomeetria hindamisel.
Naiste maastikurattad  on mõeldud naistele, kes eelistavad mitte nii vaikseid ja äärmuslikke sõite mägistes piirkondades, metsades, off-road, kruusas jne. Võrreldes linnaratastega on MTB jalgratastel palju suurem käikude arv (21 kuni 33 käiku), need on varustatud 26", 27,5", 29" ratastega, v-piduritega, mehaaniliste või hüdrauliliste ketaspiduritega. Me pakume Merida, Romet, Unibike naiste maastikurattaid.

Naiste hübriidrattad on maastikuratta kergem versioon. See on veel üks suurepärane valik naistele, kes sõidavad erinevat tüüpi pindadel - asfaldist kuni metsaradadeni või kruusateedeni. Hübriidsed naiste jalgrattad on varustatud 28" rehvidega, suurema arvu käikudega, v-piduritega või ketaspiduritega. Meie tootevalikust leiate jalgrattaid maailmas tuntud Merida brändist kuni sellistele kaubamärkideni nagu Romet, Unibike ja teised.
Elektrijalgrattad on populaarsed ka naiste seas, erandjuhtudel ka BMX, maanteerattad, cyclocross/gravel jalgrattad ja teised.

 

Kuidas valida jalgratast?
Millist naiselikku jalgratast osta sõltub teie sõidustiilist, vajadustest, teepinnast ja muudest asjaoludest. Jalgratta valimisel tuleb arvestada ka, kas jalgratas on:
- sportimiseks;
- sõitmiseks linnas;
- sõitmiseks metsateedel, kruusal või liival;
- matkamiseks;
- vaba aja veetmiseks.
Kui eelistate mugavat, lihtsat sõitu linnas, pargis, radadel või rannas on parim valik linnaratas. Kui soovite sportlikku varianti, peate pöörama tähelepanu maastikuratastele (MTB) ja hübriididratastele, mis ei ole mõeldud ainult linnasõiduks, vaid ka metsaradadele, kruusateedele ja pikematele vahemaadele. Spordiks (professionaalne või enda naudinguks) valitakse maantee- või maastikurattad ning pika vahemaa sõitmiseks matkarattad.

 

Naiste jalgratta raami suurus. Millist valida?
Kõrgus on õige raami ja ratta suuruse valimisel kõige olulisem tegur. Linna jalgratastel on tavaliselt 17” ja 19” raam. Linnaratta valimisel on oluline pöörata tähelepanu rataste suurusele, mis sõltub omaniku pikkusest. 26” ratastega jalgrattad sobivad kõige paremini 165 cm pikkusele naisele, 28” ratastega jalgratas sobib pikematele kui 165 cm. Maastiku-, hübriid- või matkaratta valimisel on raami suurus väga oluline. Naiste jalgratta raami suurus sõltub ka tootjast. Võimalikud raamide mõõdud: 13,5", 15", 17 ", 19" jne.

 

Kust osta naiste jalgrattaid?
Naiste jalgrattaid saab osta online jalgratta kaupluses Bikko.ee. Uued jalgrattad, atraktiivsed hinnad, laia tootevalik ja lai valik raami suurusi võimaldavad teil valida teie vajadustele sobiva jalgratta. Kõigil müüdavatel jalgratastel on vähemalt 2-aastane garantii.
Te plaanite osta jalgratta, aga ei tea, millist tüüpi naiste jalgratas sobiks? Võtke ühendust meie konsultantidega telefoni teel +372 555 14880 või e-maili aadressil: [email protected]. Aitame teil valida oma vajadustele vastavalt sobivaima jalgratta.
Bikko.ee interneti jalgratta kauplus - jalgrataste müük hea hinnaga. Tasub osta meie poest!