0zł
Filter by
Kategooriad
Hind (min – max)
Värv
Tootjad
more... less
Weight
kg kg
Raami suurus
more... less
Tüüp
Raami materjal
Eesmine amortisaator
Tagumine amortisaator
Ketaspidurid
Aasta

Jalgrattad

Jalgrattad vaba aja veetmiseks ja sportimiseks, lastele ja täiskasvanutele


Jalgratas on üks populaarsemaid sõiduvahendeid, mis sobib nii lastele kui ka täiskasvanutele. Jalgrattaga sõitmisel muutuvad tugevamaks jalad, tuharad ja säärelihased, paranevad kopsufunktsioonid, seedimine ja uni, areneb vastupidavus ning väheneb stress. Jalgratas on ökoloogiline ja ökonoomne sõiduk - see ei saasta õhku, hoolduskulud on madalad, te ei pea liikluses seisma ja parkimisega pole probleeme.

Vaata rohkem Näita vähem

Jalgratta e-pood

Jalgratta tüüpe on palju ja need sobivad erinevate teepindadele ja hobide jaoks. Selleks, et jalgratas vastaks teie vajadustele ja oleks mugav on väga oluline teada tähtsamaid erinevusi jalgrataste vahel. Bikko.ee müüb erinevaid jalgrattaid ja pakutavate jalgrataste valik on väga lai. Kõik jalgrattad on uued, neil on vähemalt 2-aastane garantii.

Bikko.ee veebipoest leiate järgnevad jalgrataste tüübid: maastikurattad (MTB), hübriidrattad (cross), linnarattad, matkarattad, kokkupandavad jalgrattad, maanteerattad, cyclocross/gravel jalgrattad, BMX, DIRT, FAT jalgrattad, elektrilised jalgrattad, jalgrattad lastele, noorukitele, naistele, meestele, unisex jalgrattad ja muud. Jalgratta valimisel on oluline teada oma vajadusi, sõidetava pinnasekatte tüüpi, jalgratta raami kõrgust ja raami mõõtmeid. Jalgratta õige suurus sõltub jalgratta tüübist ja jalgratturi pikkusest. Võimalikud raami mõõtmed - 13,5", 15", 17", 19", 21", 23" jne.

Maastikurattad (MTB) - ilmselt kõige populaarsem jalgrattatüüp. MTB jalgratas on mõeldud mägistele ja ebaühtlastele pinnastele, keeruliselt läbitavatele teedele, mudale, kruusale, liivale, metsaradadele ja maastikule. Sellel on suurem praktilisus, parem manööverdavus, paksud, suure mustriga rehvid, kitsam iste ja sirgem juhtraud. Maastikuratastel on suurem arv käike, lööki pehmendav esihark, mis pakub mägedes sõites mugavust. Maastikurattad on 26", 27,5" ja 29" suurusega. Maastikurattaraam on valmistatud alumiiniumist või süsinikust (carbon raam).

Hübriidrattad (Cross) on MTB jalgratta kergem versioon. Selle jalgrattatüübi üks suurimaid eeliseid on selle mitmekülgsus. Keskmise laiusega rataste ja keskmise sügavusega mustriga saab neid kasutada mistahes teepinnal. Sarnaselt MTB-ga on neil tavaliselt lööki pehmendav esihark, ja järjest enam varustatakse neid ketaspiduritega. Hübriidratastel on tavaliselt 28” rattad, MTB jalgratastest kergem raam ja suur hulk käike, mis võimaldab teil arendada suuremat kiirust tasasel pinnal ja võimsust kallakul.

Linnarattad sobivad naistele ja meestele, nad on mõeldud mugavaks sõitmiseks, lühikestel vahemaadel kõva pinnaga teedel. Nad on eriti armastatud nende mugavuse ja usaldusväärsuse pärast. Naiste linnaratastel on madal alumine osa, selleks, et ei peaks oma jalga tõstma ja meeste linnaratastel on raami ülaosas toru. Linnarattad on sageli varustatud mitmesuguste lisatarvikutega: valgustite komplekt, pakiraam, kell, korv, kaitsmed, ketikaitse, jalus ratta püsti hoidmiseks, nad võivad olla käikudega (3, 6 käiku) või ilma. Mugava sõidu jaoks on linnaratastel pehme, laiem sadul koos vedrudega.

Matkarattad (ATB) - mugav ja mitmekülgne, sobib nii lühikesteks kui ka pikemateks matkadeks. Need jalgrattad võivad sõita kõva pinnaga teedel ja metsateedel. Matkarattad on tavaliselt varustatud lööki pehmendava esihargiga, keskmise laiusega 28" rehvidega ja keskmise sügavusega rehvimustriga.

Kokkupandavad jalgrattad. See on suurepärane valik neile, kes soovivad oma jalgratast alati käeulatuses hoida. Tänu oma disainile ei vaja kokkupandavad jalgrattad palju ruumi, neid saab mugavalt hoida rõdul, kapis või töö juures. Need jalgrattad on tavaliselt varustatud 20”, 24” ratastega, keskmise laiusega rehvidega ja keskmise sügavusega rehvimustriga, mis on mõeldud kõval pinnasel sõitmiseks. Ostes neid jalgrattaid, tuleb arvesse võtta enda pikkust. Optimaalne pikkus on umbes 160 cm kuni 180 cm.

Maanteerattad sobivad sportlastele (sageli professionaalidele) võistlustel osalemiseks või kiireks ja pikemaks sõitmiseks asfaldil. Neil on väike kaal, väga kitsad 28” rehvid ilma mustrita, kõverusega ratas ja nad on sageli valmistatud süsinikkiust, mis vähendab oluliselt jalgratta kaalu. Nende jalgrataste ja aerodünaamilise istme kooslus võimaldab teil teedel suure kiirusega sõita.

Cyclocross/gravel jalgrattad näevad välja nagu maanteerattad. Peamine erinevus maanteerattast on nende rattad. Cyclocross jalgrattad on mõeldud erinevateks teetingimusteks: maastikul, metsateedel, kruusal jne. Oluline erinevus cyclocrossi ja gravel jalgrataste vahel on mugavus. Cyclocross jalgratas on sportlikum, võistlusteks mõeldud, samal ajal kui gravel jalgratas on reisi- ja vabaaja jalgratas, mis on mõeldud erinevateks sõitudeks.

BMX jalgrattad on loodud erinevate akrobaatiliste trikkide tegemiseks selleks spetsiaalselt kohandatud aladel ja linnas. BMX-il on eriline välimus: madal geomeetria ja madal sadul, mitte lööke absorbeerivad esihargid, jalatoed, tõstetud ja tugevdatud juhtraud, raam ja veljed. BMX on varustatud paksude 20” rehvidega, mis absorbeerivad lööke üle takistuste hüppamisel. Teismelised armastavad neid jalgrattaid.

DIRT-jalgrattad on BMX jalgrataste vorm. Neil on madalam alumise raami geomeetria, madal iste, paksud rehvid tugevdatud veljed maandumise mõju leevendamiseks, kuid neil ei ole tagumist amortisaatorit.

Fat bike rattad on mõeldud lumes, mudas, liivas, viskoosse pinnase peal või off-road sõitudeks. Nende jalgrataste erakordne komponent on mittestandardsed äärmiselt laiad 26" rehvid, mis suurendavad läbipääsuvõimet ja haardumist mistahes pinnastel. Paksude rehvide tõttu ei libise see jalgratas märgadel teepindadel ja tänu pehmendatud ebatasasustele võite sõites tunda suuremat mugavust.

Stiilsed jalgrattad. Silmatorkavad, ainulaadsed disainraamid, laiad ja eksklusiivsed rattad, kroomitud retroosad. Need on eksklusiivsed jalgrattad rahulikeks sõitudeks rannas või pargis. See jalgratas on eriti mugav tänu oma laiale sadulale, ristloodis asetsevale istmele ja kumerale juhtrauale.

Elektrirattad - suurepärane alternatiiv tavalisele jalgrattale, autole või ühistranspordile. Seda jalgratast saab kasutada pika ja lühikese vahemaa jaoks nii aku kui ka pedaalide abil sõitmiseks. Elektriratta aku kestab tavaliselt 100 kilomeetrit või rohkem.

Jalgrattad teismelistele Teismelisele mõeldud 24" ratastega jalgratastel on kõik täiskasvanu jalgratta omadused ja disain ei ole enam lapselik, neil on sisemised või välised käiguvahetusmehhanismid ja neil pole enam võimalust lisarattaid lisada. Seega on see suurepärane võimalus kui olemasolev jalgratas on lapsele liiga väike, kuid täiskasvanu jalgratas on ikka veel liiga suur, et olla mugav. Kõige sobivam jalgratturi pikkus on 125 kuni 150 cm. Laste jalgrattad on mõeldud kõige väiksematele jalgratturitele. Jalgrattad valitakse vastavalt lapse vanusele ja pikkusele. Sõltuvalt pikkusest saate valida 12", 14", 16", 18", 20", 24" rattaga jalgrattaid. Väiksemad jalgrattad on sageli varustatud abiratastega ja/või abikäepidemega, mis muudab jalgratta juhtimise lihtsamaks.

Meeste jalgrattad. Meie tootevalikus on erinevaid meeste jalgrattaid, alates maastiku-, hübriid-, linna-, matkaratastest kuni elektrirattani. Praegu on meeste seas kõige populaarsemad jalgrattatüübid: linnarattad, maastikurattad ja hübriidrattad.

Naiste jalgrattad. Naiste jalgrattaid nimetatakse sageli linna tüüpi (retro) jalgratasteks. Põhiline erinevus meeste jalgratastest on raami ehitus. Naiste jalgratastel on raam madala profiiliga horisontaalne ja eriti populaarsed on kaarjad, nn "luik" stiilis raamid. Naiste jalgratastega madalam raam suurendab mugavust sõitmisel kleidi, seeliku või pükste kandmise korral. Sellist jalgratast tasub osta, kui teile meeldib mugav, vaikne sõit linnas.

Kui olete huvitatud mistahes tüüpi jalgratastest, mis on odavad või soodustusega, on meie e-poes võimalus kaubelda hinda alla mitte soodushinnaga jalgrataste puhul. Online jalgrattapood - atraktiivsed hinnad, soodustused, laia valik jalgrattaid ja kiire kohaletoimetamine!